\
Zmiana operatora płatności

Płatności online w WiarygodnaFirma.pl

Nasz serwis dołączył do struktury budowy witryny moduł dzięki któremu dostępne są płatności online. Opcja taka była już dostępna dwa lata temu. Dziś podczas modernizacji systemu płatności i automatyzacji niektórych zadań dokonaliśmy zmiany operatora usług płatniczych.

 

Do tej pory było PayU

Niestety ten system jest powiązany z Allegro a ten wspominany portal został kolejny raz sprzedany. System PayU jako pośrednik płatniczy musi w Polsce być spółką S.A. I osobnym tworem prawnym. Mimo to postanowiliśmy zawiesić współpracę z PayU S.A. Na rzecz innego usługodawcy.

 

DotPay teraz

Od teraz korzystamy z pośrednictwa DotPay S.A. , jest to spółka płatnicza która pośredniczy w szybkich płatnościach tak samo jak PayU. Z DotPay współpracujemy również przy innych naszych projektach. Dlatego miło nam jest że pośrednik ten wkracza w kolejny nasz projekt.

 

Zmiana nie wpisuje się w system zabezpieczeń oparty o dywersyfikację zagrożeń i delegowanie części obsługi zewnętrznej do różnych operatorów. Ale korzystanie tylko z jednego operatora zwiększy obroty i tym samym może pomniejszyć nasze prowizje. Dodatkowo odpada konserwacja dwóch typów systemów płatności na rzecz tylko jednego. W dodatku DotPay żadziej przeprowadza prace modernizacyjne które sprawiają ze system musi być wstrzymany. A właśnie PayU ma stały problem z aktualizacjami które wymagają zatrzymania możliwości pobierania płatności od kontrahentów. Problemy takie są zaplanowane i komunikowane, przeprowadzane w nocy, mimo to to nadal dość uciążliwe dla wszystkich stron transakcji.