\
Jak obniżyć koszty utrzymania domen ?

Posiadasz stronę www ? Ile płacisz za utrzymanie domeny ?

Jeśli posiadasz stronę www to jest jednoznaczne z przymusem opłacania abonamentu za utrzymanie usługi jaką jest posiadanie adresu internetowego w postaci domeny. Często właściciele strony posiadają również kilka dodatkowych adresów. W przypadku posiadania jednej lub kilku domen koszty nie są aż tak przytłaczające, ale jeśli posiadasz dziesięć witryn to różnica wynosząca 10 zł na adresie to już sto złotych oszczędności rocznie. Kwota ta jest równoznaczna z zaoszczędzeniem jednego abonamentu tak jak byśmy zapłacili tylko za dziewięć domen, jedna gratis.

 

Czy warto przenieść domenę do innego operatora ?

Jeśli inny operator domen oferuje inne bardziej atrakcyjne warunki utrzymania domeny to nie ma co czekać. Przy pierwszej okazji przenieś swoje domeny do operatora który ma niższe ceny. Obecnie liderzy reklam telewizyjnych posiadają najwięcej zarejestrowanych domen w naszym kraju. Jednak posiadają również najwyższe ceny za przedłużenie domeny. Jest to zwrot z inwestycji w darmowe udostępnienie domeny na pierwszy rok. W ten sposób zachęca się nowych klientów do podjęcia decyzji o miejscu rejestracji pierwszej domeny. Okazuje się że naprawdę tanie domeny to tylko te za które musisz zapłacić przy rejestracji.

 

Czy jest jakieś niebezpieczeństwo utraty domeny ?

Jeśli zmieniasz operatora na terenie naszego kraju czyli Polska to nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Wszystkie firmy w naszym kraju podlegają Polskiemu prawu które zapewnia nam własność za to za co zapłacimy.

 

Posiadam ponad sto domen.

Jeśli posiadasz bardzo dużo domen to oszczędność dziesięciu złotych na tylu adresach będzie naprawdę duża sięgająca tysiąca złotych rocznie. To pieniądze za które warto poświęcić chwilę na przeniesienie domeny. A osoby które kupują swoją pierwszą domenę również powinny pomyśleć zanim skuszą się na darmowy pierwszy rok. Taka promocja może odbijać się latami wyższymi kosztami utrzymania adresu u rejestratora. Zadbaj o swój interes, obniż koszty i zarabiaj więcej.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Rzetelność i solidność
- Przerwa w bankowości