\
Oświadczenie Wiarygodna-firma.pl Wiarygodna-Firma.com SP Zo.o. opinie.

Duch historii.

Aby przedstawić pierwszeństwo istnienia poszczególnych kopii naszego serwisu oraz programu certyfikacji należy zagłębić się w dane Wohis dotyczące rejestracji poszczególnych domen internetowych. Program WiarygodnaFirma.pl został utworzony w początkowej wersji na domenie WiarygodnaFirma.com zarejestrowana w systemie domen międzynarodowych dnia 31 Grudzień 2009. Następnie w drodze intensywnych negocjacji serwis został przeniesiony na domenę PL pod którą działamy do dzisiejszego dnia.

 

Działania konkurencji.

Widać program WiarygodnaFirma.pl został dostrzeżony przez konkurencję która stara się naśladować nasze działania gdyż niedługo później został uruchomiony identyczny serwis pod domeną Wiarygodna-Firma.pl (2010.10.11 12:45:19 dane Wohis), który dostarczał certyfikatów na podstawie pojedynczej wpłaty. Certyfikat był wystawiany jednorazowo a w późniejszym czasie nikt się tym nie interesował. Firma która obsługiwała serwis Wiarygodna-Firma.pl często nawet nie odpowiadała na maile oraz telefony własnych klientów. Do dziś to jest 2013-06-03, otrzymujemy zapytania czy nasz certyfikat ma coś wspólnego z domeną wiarygodna-firma.pl.

 

Kolejna odsłona konkurencji.

W roku 2012 w grudniu, prezes WiarygodnaFirma.pl Krzysztof Wolski został zaproszony na rozmowy w sprawie wymówienia umowy zawartej między WiarygodnaFirma.pl a e-Kancelaria.com. Podczas rozmów przezes e-Kancelaria.com zaproponował odkupienie domeny WiarygodnaFirma.pl. Jednak cena za dziewięć domen z najlepszej kategorii była niezadowalająca dlatego też nie doszło do porozumienia. W afekcie Prezes e-Kancelaria.com dnia 08 Stycznia 2013

zarejestrował podobną domenę która wygląda następująco Wiarygodna-Firma.com i utworzył spółkę Zo.o. O nazwie Wiarygodna Firma Sp Zo.o. Po kilku miesiącach jak widać na stronie Wiarygodna-firma.pl, doszło do połączenia serwisów Wiarygodna-firma.pl z Wiarygodna-firma.com doprowadzając do pewnej konsolidacji rynku.

 

Retrospekcja.

Jak widać z załączonych dat, wszystko można samemu sprawdzić w systemie Wohis domen dowolnego rejestratora, wszelkie klony programu Wiarygodna Firma znajdującego się pod domeną WiarygodnaFirma.pl zostały utworzone długo po wejściu na rynek naszego certyfikatu. Ceny na WiarygodnaFirma.pl są znacznie niższe niż u konkurencji dlatego nasz program jest jednym z najlepiej odbieranych przez kontrahentów.

 

Należy uważnie sprawdzać adres domeny.

Jak widać, konkurencja posiada bardzo podobne domeny do naszego serwisu. Aby trafić bezpośrednio do pierwszego serwisu wystawiającego Certyfikaty Wiarygodna Firma należy wybrać adres bez żadnych myślników czyli WiarygodnaFirma.plZapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Kwalifikowany certyfikat wiarygodności dla firmy
- Rozszerzenie abonamentow w WiarygodnaFirma.pl