\
Wpadka Orange, wykradziono listę klientów firmy

Kilka miesięcy wcześniej.

Z opisu policji i prokuratury wynika że trzej mężczyźni wykradli dane klientów z firmy Orange. Po wstępnych ustaleniach wynika że do kradzieży doszło klika miesięcy temu. Przez ostatnie miesiące, złodzieje danych upłynniali je w internecie zainteresowanym.

 

Kradzieży dokonał pracownik zewnętrznej firmy zajmującej się obsługą firmy Orange. Pracownik został zatrzymany na gorącym uczynku w salonie firmowym przy komputerze gdy pobierał następną partię danych. Kradzieży podlegają następujące dane imiona, nazwiska, numery telefonów, PESEL, NIP i dokumentów tożsamości oraz adresy tradycyjne i e-mail.

 

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Dane teleadresowe potencjalnych klientów są bardzo cenne. Każda firma która w dzisiejszych czasach walczy o palmę pierwszeństwa poszukuje obszernych i tanich baz danych potencjalnych klientów. Przestępcy mogli zarobić na przechwyconej bazie danych bardzo pokaźne pieniądze.

 

Wiarygodność firmy ucierpiała.

Po przez takie wpadki, w tym wypadku całkowicie nie z winy firmy zarządzającej bazą danych, cierpi reputacja przedsiębiorstwa. Obecni i nowi klienci mogą zauważyć że przedsiębiorstwo już nie jest rzetelną firmą, gdyż słabo dba o bezpieczeństwo danych klientów.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Skuteczna sprzedaż w internecie
- Atak na użytkowników Allegro