\
Allegro: Próba wyłudzenia danych !

Nietypowy mail.

Dziś rano otwierając skrzynkę e-mail i jak co rano próbując skasować masę spamu, zauważyłem dziwną wiadomość od grupy Allegro. Wiadomość miała dziwny temat „Aktualizować wiadomości e-mail (ID:400117851)”. Wiadomość już na pierwszy rzut oka zdradza ukryte zamiary. Po pierwsze brak związku występujących wyrazów zresztą zdania. Tekst widać że był tłumaczony przez translator online gdyż występuje kilka wyrazów które są źle odmienione.

 

Kolejnym ważnym znakiem jest napis „Dziękujemy Ci za wybór Allegro Group S.A.” , każdy zorientowany internauta wie że Grupa Allegro to spółka Zo.o. , czyli z ograniczoną odpowiedzialnością a nie tak jak głosi napis w mailu Spółka Akcyjna.

 

Następnie każdy kto otrzyma taki e-mail powinien sprawdzić gdzie przekierowuje napis „Aktywacja E-mail lub login & Hasło” , już po najechaniu kursorem myszy na wspomniany napis widać w podświetleniu nietypowy adres który musi zmusić do myślenia internautów, gdyż adres jest tylko podobny a brzmi on następująco „www.client71-allegro.com/fnd/authentication/”.

 

Zgłoszenie do allegro.

Natychmiast po odkryciu próby wyłudzenia danych nasza firma wraz z WiarygodnaFirma.pl w celu ochrony rzetelności i solidności a co najważniejsze wiarygodności Allegro, poinformowaliśmy wymienione przedsiębiorstwo o zaistniałej sytuacji.

 

Zalecenie ostrożności.

Prosimy nie klikać w takie wiadomości ani nie wypełniać formularzy znajdujących się na stronie wskazanej w tym temacie. Jest to wiadomość która ma na celu wyłudzenie haseł i loginów użytkowników Allegro w celu przejęcia ich kont w wymienionym serwisie.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Jak obniżyć koszty domeny internetowej ?
- Rzetelność i solidność