\
Pieniądze na własną firmę

Pieniądze na własną działalność gospodarczą lub spółkę.

Każdy nowy przedsiębiorca przy zakładaniu firmy waha się przed tym krokiem. Jest to szczególnie w naszym kraju dość ryzykowne z uwagi na obowiązkowe comiesięczne składki (podatki) względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jeśli nie posiadasz własnych pieniędzy na rozkręcenie interesu to prawdopodobnie myślisz teraz o kredytach bankowych lub pożyczkach lichwiarskich w parabankach. Na Twoje szczęście, niniejszy artykuł posiada garść wiedzy która uchroni Cię przed wysoko oprocentowanymi pożyczkami zabezpieczonymi wejściem na hipotekę mieszkania lub pod zastaw samochodu.

 

Pożyczka na niski procent.

Tak to nie błąd w druku. Istnieje coś takiego jak nisko oprocentowane pożyczki dostępne dla każdego przedsiębiorcy. Procedura jest trochę inna niż w banku czy firmie pożyczkowej. Ale opiera się na zwykłym wniosku o pożyczkę. Takich nisko oprocentowanych pożyczek można oczekiwać od funduszu pożyczkowego, miejskiego urzędu pracy lub w urzędzie marszałkowskim.

 

Jak wypełnić wniosek o pożyczkę lub dotację ?

W pierwszej kolejności należy pobrać wzór wniosku o pożyczkę. Takie wnioski dostępne są na stronach urzędów które wypłacają dotację i pożyczki. Gdy już posiadamy wzór wniosku o pożyczkę musimy wpisać tam dane wnioskodawcy, pełne dane teleadresowe. W następnej rubryce należy szczegółowo opisać czym się zajmujemy lub chcemy zajmować. Pod spodem musimy wypisać obecny majątek wnioskodawcy. Jeśli posiadasz zadłużenie w bankach należy je wyszczególnić, kwotę długu oraz kiedy kończy się planowe spłacanie kredytu. Następnie wpisujemy kwotę o jaką wnioskujemy oraz kiedy chcemy spłacić pożyczkę. Na koniec należy wyszczególnić na co chcemy pożyczyć pieniądze oraz przedstawić w kilku punktach, opis planowanego przedsięwzięcia, charakterystyka prowadzonych usług, należy określić segment odbiorców oraz opisać dostawców usług potrzebnych do prowadzenia wymienionej działalności.

 

Trochę trudniej niż w banku.

Jak na pewno zauważyliście, trzeba się trochę wyspowiadać. Ale za to uzyskamy nisko oprocentowaną pożyczkę. Jest to ważne dla każdego przedsiębiorstwa które dopiero startuje lub planuje rozszerzenie swoich usług. Niskie oprocentowanie kredytu to furtka do bezstresowego prowadzenia własnej firmy dziś i jutro.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Powiększenie zaplecza Wiarygodna Firma PL
- Certyfikat SSL na WiarygodnaFirma.pl