\
Prosty biznes

Polska i Europa

Od czasu gdy Polska wstąpiła w szeregi państw należących do Unii Europejskiej, często mamy do czynienia z nakazami prawnymi płynącymi z Parlamentu Europejskiego. W naszym kraju rzadko zmieniano jakiekolwiek prawa i zapisy, chyba że były komuś na rękę i można było na tym zarobić. Jednak od czasu gdy nasz kraj dołączył do państw z Unii Europejskiej, musimy dostosowywać nasze prawo do unijnych dyrektyw. Takie przymusy powodują że częściej powstają zmiany na których można zarobić. W przypadku gdy zmiany w prawie wymagają konkretnych dodatków do strony internetowej lub inny elementów które mogą wytworzyć jedynie osoby które mają większe pojęcie w danej dziedzinie to istnieje przesłanka do robienia na tym interesu. Tak samo było w przypadku zmiany prawa telekomunikacyjnego w marcu 2013 roku.

 

Zmiana w prawie 2013 roku

W marcu dokładnie 22 dnia tego miesiąca, weszła w życie ważna zmiana w prawie telekomunikacyjnym. Oprócz formalnych zmian i typowej kosmetyki, dołożono każdemu administratorowi strony obowiązek o informowaniu o instalowanych plikach cookies na komputerze końcowego odbiorcy. W przepisach wymieniono jedynie że ma być to wyraźna informacja, nie może być zakamuflowana w regulaminie, musi być widoczna na każdej podstronie tak aby osoba odwiedzająca witrynę z dowolnej podstrony mogła zapoznać się z tymi danymi. Taka zmiana w przepisach wymusza na właścicielach witryn internetowych zamieszczenie w kodzie strony dodatkowych skryptów które umożliwią wyświetlanie wymaganych informacji.

 

Przesłanka do biznesu

Dzięki tej konkretnej zmianie w przepisach które obowiązują sporą część ludzi posiadających witryny internetowe, niektóre osoby znające się na tworzeniu takich elementów mogły otworzyć nisko dochodowy interes dodatkowy. Wiele firm korzysta z takich zmian w przepisach w celu tworzenia nowych produktów które można później z minimalnym nakładem pracy odsprzedawać w nieskończoność. Takie postępowanie powoduje wzrost rentowności firmy i jej lepszą stabilność. Zmiany w prawach cały czas postępują, należy obserwować co się dzieje w przepisach które będą w najbliższym czasie wchodzić w życie i upatrywać w nich swojej szansy na gromadzenie dodatkowego kapitału.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Wzmocnij wizerunek swojej firmy
- Certyfikat SSL dla firmy