\
Wykryliśmy kolejną próbę wyłudzenia

Przestępcy nie próżnują

Po raz kolejny klienci dużej firmy zostali zaatakowani przez osoby próbujące wyłudzić pieniądze. Tym razem padło na klientów KRD a raczej spółki zależnej kapitałowo czyli Rzetelna Firma SP Zo.o. W mailu którego odebraliśmy 18 marca 2015 roku jest napisane że kończy się nam abonament na certyfikat i aby został on przedłużony należy przelać na numer konta zadaną sumę pieniędzy. Jest to niecałe 100 zł dlatego pewnie wielu ludzi uda się naciągnąć gdyż w zgiełku codziennych zadań, taka kwota przechodzi bez większego nadzoru.

 

O całym zdarzeniu poinformowaliśmy już władze Rzetelnej Firmy, jednak do tej pory jest to dzień następny 19 marca 2015 rok, nie odnotowaliśmy informacji zwrotnej ani nie widzieliśmy ostrzeżenia klientów przed próbą wyłudzenia. Czyżby firma zlekceważyła zagrożenie, narażając przy tym swoją rzetelną reputację ?

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcie e-maila który wzbudził nasze zaniepokojenie.

 

 

Pamiętajmy że w internecie jest łatwo podszyć się pod znaną firmę lub organizację. Każdy może być celem ataku. Jeśli Twoja firma jest duża i posiada wielu klientów, to i oni mogą zostać zaatakowani. Już teraz należy myśleć o zabezpieczeniach i edukacji klientów.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Interesy pokierowane wymuszeniami ustawy
- Dbajmy o wizerunek firmy